Informacje – FAQ

 

Po co jest ta strona?

Strona ta skupia zajawki aktualności z różnych serwisów, dzięki czemu, wchodząc na jedną stronę masz dostęp do wszystkich najnowszych artykułów na temat Go w Polsce. Dodatkowo nie musisz nawet wchodzić na tę stronę, by być na bieżąco, wystarczy wybrać jeden z dwóch możliwych sposobów subskrypcji:

  • Mianowicie przez e-mail – wtedy linki ze wstępami do nowości będę przychodziły bezpośrednio na twój e-mail.
  • Drugi sposób to  zasubskrybować kanał Atom/RSS i przeglądać nowości w swoim czytniku, jeżeli taki używasz.

Jak zapisać się do e-mailowego newslettera z aktualności z Planety?

Najpierw trzeba kliknąć w ten link.

Powinniśmy zobaczyć wtedy ekran jak na poniższym obrazku.

planeta.mahjong.info.pl-subskrypcja-e-mail

Później podać swój adres e-mail, wprowadzić kod z obrazka i zatwierdzić przyciskiem „Complete Subscription Request”.

Następnie na podany przez nas adres e-mail przyjdzie list z prośbą o potwierdzenie chęci subskrypcji. Wtedy wystarczy kliknąć w link znajdujący się w treści. To już wszystko. E-mail z aktualnościami dostaniemy najwyżej raz dziennie, tylko w te dni, w które ukazały się nowe aktualności.

Listy z aktualnościami nie przychodzą do mnie. Dlaczego?

Dobrze sprawdzać, czy filtry antyspamowe nie zaczną blokować wiadomości z adresu marmezz@gmail.com, bo takiego nadawcę będą miały wpisanego listy od Planety. Gdyby filtry zaczęły blokować, powinno pomóc dodanie marmezz@gmail.com do białej listy, czy innej listy nadawców zaufanych.

Czy mogę dodać swoją stronę o Go do Planety?

Tak. Jeżeli posiadasz stronę goistyczną i chciałbyś, żeby linki do Twoich postów były tutaj widoczne napisz na marmezz@gmail.com.

Prowadzę bloga, ale nie tylko o Go, czy mogę go tutaj dodać?

Tak, jeżeli system, na którym działa twój blog, umożliwia pobieranie aktualności z kanału RSS/Atom tylko postów związanych z Go (inaczej mówiąc z kategorii ” Go”). Jeżeli wydaje Ci się to skomplikowane, to po prostu przyślij mi adres bloga, a wtedy ja sprawdzę, jakie są techniczne możliwości, aby dodać twojego bloga do Planety.

Prowadzę stronę/bloga i boję się, że gdy ją tutaj dodam, to ludzie przestaną na nią wchodzić, bo będą czytać aktualności na Planecie a nie na mojej stronie.

Nie ma obaw. Na Planecie nie ma możliwości przeczytać całego artykułu. Planeta prezentuje tylko wstępy każdego wpisu i dopiero po kliknięciu w link „Czytaj dalej…” przekierowuje do oryginału na stronie macierzystej. Tak, że publikując w Planecie, można jedynie zyskać nowych czytelników, a nie stracić.